• Telefon : 0532 449 43 09

Her türlü soru görüş ya da önerileriniz için bize ulaşabilirsiniz, ya da bilgilerinizi bırakıp bizim size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

İletişim

Isıtma sistemleri ısı enerjisini üreten cihaz ile ısıyı ortama aktaracak olan cihaza veya eşanjöre ileten sisteme denir. Taşıyıcı akışkan olarak su veya hava kullanılabilir. Kullanılacak akışkana göre farklı sistemler veya malzemeler kullanılmaktadır. Günümüzde bireysel kullanımlarda ısı taşıyıcı akışkan olarak genellikle su kullanılmaktadır. Bu sistemler çoğunlukla kapalı devre sistemlerdir. Kapalı devre sistemler müdahale olmadıkça sistemden kütle ekşitmeyen sistemlerdir.

 

Kalorifer Tesisat Sistemleri 3 Türlüdür.

Plastik Tesisat

Plastik tesisat sıva üstü ve sıva altı olmak üzere iki türlüdür. Günümüz teknolojisiyle beraber kullanılan malzemelerin kalitesinde artış olmuştur. Gelişen teknolojiyle beraber plastik borulardaki kompozit kaplama ısı kaybını minimun seviyeye indirgemektedir.

Mobil Sistem

Mobil sistemde ise Cihaz ile radyatör arasında doğrudan bağlantı sağlanmaktadır.Cihazda ısıtılan su önce kollektöre aktarılır. Daha sonrada kollektörden eşit miktarda sıcak su radyatörlere aktarılmaktadır.

Yerden Isıtma

Yerden ısıtma sisteminde radyatöre gerek duyulmaksızın kollektör vasıtasıyla özel üretimiş borulara aktarım sağlanır. Bu özel üretim borular sap altına serilir.

 Genellikle üç farklı kalorifer tesisat sistemi vardır. Bunlar:

  • Bakır boru hattı kalorifer sistemi,
  • Yerden dağıtmalı sistem,
  • Yerden ısıtmalı sistem.

Bunların yanı sıra bir bina içerisinde hangi tür kalorifer tesisatı kullanılacağına karar verilirken şu esaslar dikkate alınır:

  • Binanın izolasyon yapısı,
  • Dairelerin ve binanın ne oranda kullanılır olduğuna,
  • Isıtma işlemlerinin ne kadar süre devam edeceğine.

Hemen Ara 0532 449 43 09 7 / 24 Whatsapp destek hattı